Újdonságok

25G DWDM SFP28 Transceiverek, Cisco, Uniper, Mellanox, Arista kompatibilitás

400G QSFP-DD AOC optikai kábelek, Mellanox, Generic, N-Vidia kompatibilitás

800G/400G DAC optikai kábelek, Mellanox, Generic, N-Vidia kompatibilitás

100G BiDi QSFP28 Transceiverek, 100m-80km, MMF, SMF, Cisco, H3C, Huawei, Mellanox, Dell, Brocade, Arista, Uniper, Generic, Nokia kompatibilitás

Optikai transceiver programozó, kódoló box SFP, XFP, QSFP+, QSFP28, QSFP-DD (Only for BlueVoice Optical Transceiverek részére)

Az SFP és SFP+ modulok összehasolítása

SFP vs. SFP+: Mi a különbség?

Az SFP (Small Form-factor Pluggable) és az SFP+ optikai modulok mindkettő kis méretű, működés közben cserélhető (hot-swappable) transceiverek, amelyeket hálózati eszközök, például switchek, routerek és szerverek között használnak adatátvitelre. Az SFP és SFP+ modulok hasonló megjelenésűek és kompatibilisek bizonyos eszközökkel, fontos különbségek vannak a teljesítményük és az alkalmazási területeik között.

Fő különbségek

  1. Adatátviteli sebesség:
    • SFP: Az SFP modulok általában 1 Gbps sebességet biztosítanak, és elsősorban Gigabit Ethernet, Fibre Channel és SONET/SDH rendszerekben használják őket.
    • SFP+: Az SFP+ modulok fejlettebb változatok, amelyek akár 10 Gbps sebességet is támogatnak. Ezeket gyakran alkalmazzák 10 Gigabit Ethernet és nagy sebességű adatközponti kapcsolatokhoz.
  2. Kompatibilitás:
    • SFP: Az SFP modulok kompatibilisek 1 Gbps sebességű hálózati eszközökkel.
    • SFP+: Az SFP+ modulok fizikailag kompatibilisek az SFP foglalatokkal, azonban az SFP+ modulok csak akkor működnek 10 Gbps sebességgel, ha maga a befogadó eszköz támogatja a 10 Gbps adatátvitelt.
  3. Távolság és kábel típus:
    • SFP: Az SFP modulok különböző típusú optikai kábeleken keresztül akár 80 km-es távolságra is képesek adatokat továbbítani, de a legtöbb esetben réz alapú kapcsolatot is támogatnak (RJ45).
    • SFP+: Az SFP+ modulok hasonló távolságokra képesek optikai kábelen, és elsősorban optikai szálas hálózatokban használják őket, nagy adatátviteli sebesség mellett.
  4. Ár:
    • Az SFP modulok általában olcsóbbak, mivel alacsonyabb adatátviteli sebességet kínálnak.
    • Az SFP+ modulok drágábbak lehetnek, de cserébe nagyobb sebességet és teljesítményt biztosítanak.
  5. Energiafogyasztás:
    • Mindkét típus energiahatékony, de az SFP+ modulok nagyobb sebességük miatt némileg több energiát fogyasztanak, mint az SFP modulok.

Alkalmazási területek

  • SFP modulok: Az SFP modulok ideálisak olyan környezetekben, ahol 1 Gbps sebesség elégséges, például kisebb hálózatokban, irodákban, kisebb gyárakban gigabites hálózati eszközök összekapcsolására.
  • SFP+ modulok: Az SFP+ modulok a nagyobb sebesség miatt adatközpontokban, nagyvállalati hálózatokban hasznosak, ahol 10 Gbps sebesség szükséges a gyors és megbízható adatátvitelhez.